Žhavé novinky 4

22. května 2009 v 20:40 | Misulka

SPORT: Už jsi zkusila wakeboarding?


Miluješ léto, ale štve tě, válet se jen tak u vody? Zkus wakeboarding! Budeš si parádně užívat sluníčka i vody a navíc si užiješ cool zábavu...

Co je vlastně wakeboarding?

Slovník říká, že je to vodní sport, který vznikl v roce 1985 a spočívá v jízdě na prkně podobném surfu, taženém člunem po vodní hladině. Wakeboardista je tažen na laně za lodí, která jede obvykle rychlostí okolo 30 - 40 km/h.
Jenže slovník je nuda! Wakeboarding je především životní styl. Při ježdění totiž zažiješ spoustu legrace, seznámíš se s cool lidičkama a hlavně můžeš být celé léto ve vodě! A to je přeci paráda, ne?

Jak na to?

Vyber si místo, kde chceš jezdit. Pro začátek si nemusíš kupovat žádné vybavení. Všude, kde se wakeboarding provozuje, ti ho rádi půjčí. Nikdy nejezdi bez vesty, mohla by ses utopit! Wakeboard totiž sám o sobě nadnáší, takže kdybys spadla, zůstaly by ti nohy na hladině a hlava by tedy šla automaticky dolů! K zahození určitě není ani helma, ze začátku totiž nejspíš budeš trochu padat. ;o)
Tak vybavení už máš připravené. Nasedneš tedy do člunu a řidič tě odveze na vhodné místo! Zeptá se tě, kolik máš zkušeností, tak se neboj říct, že jsi začátečník. Bude s tebou jezidt opatrněji a hlavně ti poradí, jak se máš postavit.
Tak a jste na místě, obuješ si tedy wakeboard, skočíš do vody a chytneš se lana. Teď přichází na řadu ta vůbec nejtěžší část - vyjíždění z vody. Připrav si nohy tak, jak ti poradil řidič a hlavně měj trpělivost, nikdo nevyjede napoprvé, jakmile se ti to ale jednou povede, tak už to nikdy nezapomeneš. No a teď už si můžeš brázdit po vodní hladině, jak se ti zachce.
Pokud jsi odvážná, můžeš si zkusit i nějaké triky. Pro začátek třeba postačí přeskočit vlnu, kterou dělá člun před tebou. Tak hodně štěstí.
Tip: Další variantou wakeboardingu, je jízda na vleku, což jsou čtyři nebo pět sloupů ve vodě. Mezi nimi je natažené lano a z něj visí úchyty pro wakeboardisty a vodní lyžaře. Takže dokud máš sílu, jezdíš pořád dokola. Určitě to také stojí za zkoušku!

Kam na wakeboard?

Za člunem se dá jezdit například:
Praha - Měchenice
Pardubice - Mělice
Most - Nádrž Matylda

Vleky jsou například ve:
Stráži pod Ralskem
Chomutově
Ostravě

Vybavení:

Wakeboard, deska, na které budeš jezdit, Cena: 5.000 - 15.000 Kč
Vázání, botička, která je přidělaná k prknu a ty si do ní zašněruješ nohy, 1.400 - 11.000 Kč
Vesta, když spadneš, vesta podrží tvoje tělo na hladině, 900 - 3.500 Kč
Helma, používá se většinou při dělání triků, začátečníkovi se ale také může hodit, 1.000 - 3.000 Kč
Rukavice, když budeš jezdit dlouho, můžou se ti udělat mozoly, 1.200 - 2.500 Kč

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama